Zaparcia w zimie

Ciekawe czy udało ci się zauważyć pewną niepokojącą prawidłowość? Jest nią fakt, że zimą częściej męczą cię zaparcia? Wydawać by się mogło, że jest to coś dziwnego i niepokojącego. Fakt. Zaparcia mogą być niepokojące. Jednak w tym przypadku nie są dziwne. Można je zlikwidować. Na stałe i całkowicie bezpieczne.

Zanim zlikwidujemy zimowe zaparcia powinniśmy uzmysłowić sobie skąd się biorą. Sprawa jest bardzo prosta. Zimowe zaparcia wynikają z naszej diety. Dokładnie. Z diety, która w okresie zimowym nie jest przesadnie bogata w błonnik. Przyczyna tkwi w naszym odżywianiu. Wraz z nadejściem zimy spożywamy coraz mniej świeżych warzyw i owoców. Jemy coraz więcej produktów wysoko przetworzonych, pozbawionych niezbędnych elementów odżywczych.

Już samo ograniczenie spożywania produktów bogatych w błonnik może powodować męczące zaparcia. Kiedy dodamy do tego niezdrowe przekąski, białe pieczywo, chipsy, tłuste potrawy i brak ruchu – wtedy sytuacja staje się jasna. Zaparcia atakują nas ze zdwojoną siłą.

Nie zawsze jednak mamy wpływ na naszą dietę. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na spożywanie świeżych jarzyn i owoców. Najczęściej nie chodzi tutaj o względy finansowe lecz o czas. O czas a raczej o brak czasu na przygotowanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. O ile samo przygotowanie posiłków nie nastręcza trudności to zdobycie odpowiednich produktów wymaga już więcej zachodu i czasu.

Często nie mamy czasu ani ochoty aby po pracy biec na zakupy. Jest ciemno, szaro i zimno. Staramy się jak najszybciej wrócić do domu. Szybko wypić i zjeść coś ciepłego. Usiąść w ciepłym fotelu, odpocząć. Przegryźć czekoladę, wypić grzane wino lub piwo, zjeść coś co poprawi nam humor. Słodkie, słone  – niezdrowe.

Jest zimno i nieprzyjemnie. Ograniczamy naszą aktywność fizyczną. Cierpi na tym przemiana materii. Wszystko to składa się na zimowe zaparcia. Ale można z nimi skutecznie walczyć. Wystarczy wzbogacić naszą dietę błonnikiem. Idealnie do tego celu nadaje się właśnie błonnik witalny.  Jest to babki mieszanka babki płesznik z babką jajowatą. Idealnie leczy zaparcia. Jest wygodny w stosowaniu.

To od ciebie zależy, czy chcesz zwalczyć zaparcia. Możesz zmienić swoją dietę i zacząć się więcej ruszać. Warunek jest jeden – musisz mieć na to czas. Jeśli cierpisz na deficyt czasu, wtedy użyj błonnika witalnego. Efekty zauważysz niemal natychmiast. Wybieraj mądrze. I powiedz dość zaparciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *