Naturalne i domowe metody na zaparcia

Bywa tak, że każdy z nas cierpi czasem na zaparcia. I szuka sposobu aby skutecznie z nimi walczyć. Przyczyn zaparć może być wiele. Jedną z nich są zapewne globalne zmiany trybu życia i sposób odżywiania.

Siedzący tryb życia a co za tym idzie brak ruchu, przejadanie się, dieta uboga w błonnik to główne przyczyny zaparć. Oczywiście nie wszystkie. Ale to te, z którymi w łatwy sposób możemy sobie poradzić.

Naturalne metody na zaparcia są bardzo skuteczne. Skuteczne i bezpieczne w stosowaniu. Już nasi przodkowie radzili sobie skutecznie z zaparciami korzystając ze sprawdzonych domowych sposobów.

Naturalne i domowe metody na zaparcia

Do popularnych domowych metod na leczenie zaparć można zaliczyć: kwaśne mleko spożywane przed zaśnięciem. Podobne działanie mają dwa, trzy jabłka spożyte przed snem. Sprawiają, że poranne wypróżnienia stają się prostsze.

Bardzo korzystnie na zaparcia, ich leczenie, wpływają rodzynki lub/ i winogrona jedzone rano. Namoczone wieczorem winogrona, spożyte rano potrafią usunąć zaparcia. Podobne właściwości mają suszone śliwki.

W sumie można zauważyć, że suszone śliwki to najlepsza domowa metoda na zaparcia. Jedzone same lub np. w postaci kompotu. Taki kompot z suszonych śliwek działa bardzo szybko a nie gwałtownie. I jest całkowicie naturalną metodą na zaparcia.

Zauważono także, że sok z jednej cytryny zmieszany ze szklanką letniej wody i odrobiną soli błyskawicznie usprawnia pracę jelit a co za tym idzie likwiduje zaparcia.

Domowe metody na zaparcia są niezwykle skuteczne. Jednak mają działanie doraźne. Najlepiej jest wprowadzić do naszej diety więcej błonnika. Sprawi on, że zaparcia będą tylko wspomnieniem. A błonnik jest w 100% naturalny i warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *