blonnik witalny

Nowy błonnik witalny

Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale od pewnego czasu dostępna jest nowa, odświeżona wersja błonnika witalnego.  W wyniku przeprowadzonych badań stworzono jeszcze lepszy błonnik. Nowa wersja składa się bowiem z dwu składników. Oba są bogate w błonnik, mają jednak dodatkowe działanie. Czyli błonnik witalny jest od teraz jeszcze bardziej skuteczny. Jak już wspomniałem, składa się teraz z dwu składników, są nimi:

  • łuska babki płesznik
  • nasiona babki jajowatej

Co ciekawe, nowy błonnik jest znacznie lepiej przyswajalny przez organizm i ma spore spektrum działania. A wszystko to ze względu na połączenie tych dwu składników.

Gwoli wyjaśnienia:

Babka płesznik:
jest to gatunek rocznej rośliny z rodziny babkowatych, jej nasiona zawierają substancje, które pęczniejąc w jelitach działają jako środek przeczyszczający. Dodatkowo wpływają na przemianę materii. Babka płesznik absorbuje niekorzystne substancje z jedzenia, a także łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz ją nawilża.

Łuski nasion babki płesznik łagodnie stymulują pracę jelit, ułatwiają regularne wypróżnianie, redukują zaparcia a co za tym idzie doskonale oczyszczają jelita. Warto wiedzieć, że regulują one trawienie.

Ich działanie jest łagodnie przeczyszczające a na dodatek działają osłaniająco na śluzówkę jelita. Łuski nasion babki płesznik posiadają także zdolność absorpcji toksyn i stymulują optymalną pracę jelit.

Dawniej babka płesznik była stosowana jako środek przeczyszczający. W chwili obecnej jest używana także do tego celu, na dodatek stosowana jest też jako doskonałe źródło dietetycznego błonnika.

Babka jajowata:
jest rośliną wieloletnią o odziomkowych, równowąskich liściach osiągających do 12 centymetrów długości.  Śluzy zawarte w nasionach pęcznieją pod wpływem wody pochłaniając przy tym duże jej ilości. Rozdrobnione nasiona pęcznieją i śluzowacieją w jelitach. Nasiona babki jajowatej mają zastosowanie podczas leczenia zarówno zaparć jak i biegunek.

  • Podczas zaparć – pęczniejące śluzy powiększają masę kałową powodując przesuwanie się jej i udrożnienie jelit.
  • Podczas biegunek –  nasiona pochłaniają znaczne ilości wody ze stolca zagęszczając go tym samym i zmniejszając tym samym dyskomfort związany z biegunką.

Warto wiedzieć, że śluzy babki jajowatej należą do prebiotyków. Prebiotyki to substancje sprzyjające rozwojowi symbiotycznej mikroflory przewodu pokarmowego. Dlatego korzystne jest łączenie nasion babki jajowatej z probiotykami (kulturami bakterii symbiotycznych).

Połączenie łuski babki płesznik z nasionami babki jajowatej sprawiło, że błonnik witalny stał się jeszcze lepszym środkiem na leczenie min. zaparć. Takie połączenie sprawia, że jest jeszcze bardziej skuteczny. I nadal jest całkowicie naturalny. W 100% naturalny, dzięki czemu jest doskonale tolerowany przez organizm.  Nowy błonnik witalny można zamówić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *