Odchudzanie z błonnikiem

Może jeszcze tego nie wiesz, ale odchudzanie z błonnikiem jest bardzo skuteczne. Działa on na dwa sposoby.

Pierwszy polega na tym, że błonnik witalny wchłania wodę. Wchłanianie wody sprawia, że  błonnik pęcznieje w żołądku – to natomiast   powoduje uczucie sytości. A co za tym idzie, uczucie sytości odpowiada za to, że nie podjadasz między posiłkami.  Dzięki temu nie dostarczamy naszemu organizmowi zbędnych kalorii.

Drugi sposób – błonnik oczyszcza organizm – ze zbędnych produktów przemiany materii. Już samo to może spowodować utratę wagi bo w jelitach zostaje nam sporo produktów przemiany materii.

Dodatkowo u osób stosujących preparaty odchudzające z błonnikiem odnotowano nie tylko spadek ogólnego poziomu cholesterolu czy trójglicerydów, ale też korzystne zmiany w proporcjach LDL i HDL.  Wynika z tego, że poziom „złego” cholesterolu spadł średnio o 29 proc., natomiast poziom „dobrego” podniósł się o 22 proc.

Włączenie błonnika do diety, przygotowanie diety opartej na błonniku przynosi niemal natychmiastowe efekty.

– uczucie głodu jest znacznie mniejsze
– szybciej spalane są tłuszcze
– przemiana materii jest szybsza
– poprawiona jest praca jelit

To nie wszystkie dobroczynne efekty jakie daje stosowanie błonnika witalnego. To doskonały, całkowicie naturalny środek wspomagający i ułatwiający odchudzanie. Dlatego odchudzanie z błonnikiem jest proste i skutecznie. Ba, dodatkowo jest całkiem bezpieczne i naturalne. Jeśli masz kłopoty ze swoją wagą użyj błonnika. Odchudzanie będzie przyjemniejsze a i efekty zauważysz znacznie szybciej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze “Odchudzanie z błonnikiem”