Naturalnie obniż poziom cholesterolu

Być może nie wiecie, ale błonnik witalny jest niezwykle pomocny w walce z cholesterolem. Dzieje się tak, dlatego, że błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie.

Błonnik witalny dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. A dlatego, że wątroba używa ich (kwasów żółciowych) do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną one usunięte, obniża się od razu poziom cholesterolu. A wydalanie kwasów żółciowych to podstawowy sposób na pozbywanie się przez organizm nadmiaru cholesterolu, gdyż nie może on, tak jak inne tłuszcze zostać zmetabolizowany.

Być może nie każdy wie, ale to właśnie odkładający się w tętnicach cholesterol jest przyczyną miażdżycy. A miażdżyca jest jedną z głównych przyczyn zawału serca i udaru mózgu.

Podsumowując: błonnik sprawia, że we krwi pojawia się znacznie mniej cholesterolu. Czyli jego poziom spada. I dzieje się to całkowicie naturalnie, bezpiecznie i bez efektów ubocznych. Korzysta na tym nasz organizm. I spada zagrożenie miażdżycą a przez to także zawałem serca czy też udarem mózgu. Warto więc wprowadzić do swojej diety błonnik witalny i pokonaj cholesterol. Taka niewielka ingerencja może nawet uratować nam życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *