obniżanie cholesterolu

Jak naturalnie schudnąć i obniżyć cholesterol

Zapewne wiele osób zmaga się z nadmiarem wagi oraz wysokim poziomem cholesterolu. Bo zazwyczaj tak jest, że wraz ze wzrostem wagi wzrasta poziom cholesterolu. Tak to już wszystko jest ze sobą powiązane. Osoby te zadają sobie pytanie o to jak naturalnie schudnąć i obniżyć cholesterol.

Na dodatek wzrost wagi i cholesterolu nie są obojętne dla naszego zdrowia. I są ze sobą bardzo często powiązane. Jedno wynika z drugiego. Co ciekawe mamy dwa rodzaje cholesterolu i tylko jeden może nam zaszkodzić.

Możemy wyróżnić: zły cholesterol  LDL oraz dobry HDL

  • LDL ( zły cholesterol ) sprawia, że nadmierne ilości cholesterolu odkładają się w komórkach ścianek tętniczych. Tworzą się złogi a przez to zwężają tętnice wieńcowe i zaczynają się choroby serca
  • HDL (dobry cholesterol) wpływa pozytywnie na nasz organizm

Jak więc widać, należy skupić się obniżaniu złego cholesterolu ale także na obniżaniu całkowitego stężenia cholesterolu w organizmie.

Należy wiedzieć, że to  wątroba przekształca cholesterol w żółć a następnie przesyła ją przewodem pokarmowym do jelit, tutaj do akcji wkracza błonnik. To z jelit błonnik przenosi cholesterol wraz z treścią jelitową wzdłuż przewodu pokarmowego. Aż do wydalenia.

Wątroba w celu wyrównania poziomów kwasów tłuszczowych, pobiera cholesterol z krwiobiegu i wykorzystuje go do ponownego wytworzenia tychże kwasów. Rezultatem tego procesu jest obniżenie stężenia cholesterolu we krwi.

Jeżeli organizm nie otrzyma wystarczającej ilości błonnika, kwasy tłuszczowe wędrujące przewodem pokarmowym mogą się rozkładać. W wyniku czego powstanie cholesterol, który ponownie zostanie zaabsorbowany do krwi. Czyli jak widać, odpowiednia ilość błonnika w diecie jest kluczowa. Decyduje o poziomie cholesterolu w organizmie oraz ułatwia odchudzanie.

To naprawdę niesamowite jak naturalne, sprawdzone i znane od wieków produkty pozwalają walczyć z chorobami cywilizacyjnymi. Z otyłością, cholesterolem. Wystarczy zbilansowana dieta. Bogata w błonnik. Ciężko jest jednak utrzymać taką dietę, kiedy wszędzie królują produkty przetworzone. Pozbawione tego co najlepsze, zdrowe. Ciekawe kto ma w tym cel? Ważne, że wiesz jak obniżyć cholesterol.

Skoro już wiesz jak naturalnie schudnąć i obniżyć cholesterol pozostaje działać. Bo jeśli nie podejmiesz działania nie obniżysz cholesterolu ani wagi. Wszak sama wiedza to za mało. Wiedza to początek. Pierwszy krok. Ale od pierwszego kroku wszystko się zaczyna.

Jak naturalnie schudnąć i obniżyć cholesterol

Podsumujmy całość. Aby naturalnie schudnąć i obniżyć cholesterol należy stosować dietę bogatą w błonnik. Spożywać produkty bogate w błonnik, albo stosować naturalny błonnik  witalny.  Warto pomyśleć także o zmianie trybu życia na bardziej aktywny. Jednak kluczową sprawą jest wprowadzenie zbilansowanej diety, bogatej w błonnik.

Obniżenie cholesterolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *