Cholesterol objawy

Cholesterol może być zarówno zbyt wysoki jak i zbyt niski. Może wydawać się to dziwne, ale tak niestety jest.  Ten zły cholesterol nosi kodową nazwę LDL a ten dobry HDL.

Objawy podwyższonego poziomu cholesterolu

Należy uważać na poziom złego cholesterolu, gdyż jego podwyższony poziom  powoduje zakłócenia w funkcjonowaniu całego organizmu, co utrudnia wykonywanie codziennych, nawet najprostszych czynności.

Negatywne objawy podwyższonego cholesterolu

Przy podwyższonym poziomie cholesterolu codziennością są zawroty głowy oraz ciągłe zmęczenie. Organizm osoby, u której zanotowano podwyższony poziom cholesterolu jest osłabiony, a chory pozbawiony zostaje energii, którą bardzo często wcześniej tryskał. Pojawia się również niepokój, a razem z nim ucisk w okolicy serca.

Im niższy poziom cholesterolu LDL tym lepiej dla naszego organizmu. Niestety zbyt niski poziom cholesterolu HDL nie jest bezpieczny dla naszego organizmu. Dlatego należy dbać aby poziom cholesterolu zawierał się w odpowiednich zakresach.

Warto także do diety wprowadzić błonnik witalny. Pozwala on kontrolować poziom cholesterolu i cieszyć się jego niskim poziomem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *