Jak ustabilizować stężenie glukozy we krwi

Zapewne wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie: jak ustabilizować stężenie glukozy we krwi? Rozwiązanie jest proste i… oczywiste. Odpowiedzią na to pytanie jest ni mniej ni więcej tylko błonnik witalny. Tak. Błonnik witalny. Znowu on. Nic na to nie poradzimy, że błonnik jest odpowiedzią na kłopoty zdrowotne.

Dlaczego błonnik witalny nadaje się to ustabilizowania stężenia glukozy we krwi? Dlatego, że opóźnia on przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi, co z kolei zmniejsza wydzielanie insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto wydzielanie insuliny jest częściowo wywoływane i regulowane przez system hormonalny (żołądkowy peptyd hamujący GIP i enteroglukagon). Wzrost spożycia błonnika prowadzi do obniżenia poziomu hormonów.

Jeśli chcesz ustabilizować stężenie glukozy we krwi po prostu stosuj błonnik witalny. To prosty i naturalny sposób. Tak. Naturalny. Gdyż błonnik to roślina. Wszyscy znamy dobroczynny wpływ roślin na nasze zdrowie. Wpływ ten jest znany od wieków. Może ostatnio trochę zapomniany, lecz nadal bardzo skuteczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *