Szybkie Odchudzanie

Zapewne każdy z nas chciałby szybko uzyskać wymarzoną sylwetkę. Chciałby cieszyć się płaskim  brzuchem, wąską talią, szczupłymi udami. Takie marzenia i plany są dobre. Nie dobry jest pęd do szybkiego odchudzania.

Zastanówmy się czy szybkie odchudzanie jest dobre? Fakt, czasem można szybko zrzucić kilka kilogramów. Jednak zazwyczaj polega to na odwadnianiu organizmu i stąd bierze się utrata wagi. Jeśli zdecydujemy się na mordercze ćwiczenia, to i tak prawdopodobnie nie wystarczy nam zapału, bo efekty nie będą natychmiastowe.

Jeśli jednak szybko schudniemy to dopadnie nas efekt jojo i za moment będziemy znowu przybierać na wadze. A co najgorsze, nie tylko powrócimy do wcześniejszego poziomu ale go przekroczymy.

Wszystko to jest efektem szybkości. Szybkie odchudzanie nie istnieje. Szybkie i skuteczne odchudzanie to mit. Mit stworzony przez wielkie koncerny, które chcą sprzedać swoje suplementy diety. A one nie działają. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że odchudzanie to długotrwały proces. Wymagający od nas wysiłku, wyrzeczeń i czasu.

Szybkie odchudzanie przynosi więcej strat niż korzyści. Jego działanie jest krótkotrwałe. Nie daje efektów, gdyż szybko wracamy do poprzednich przyzwyczajeń.

Może zabrzmi to śmiesznie, ale odchudzanie to filozofia. Filozofia, gdyż trzeba zmienić część swoich przyzwyczajeń. Przyzwyczajeń kulinarnych, ruchowych itd. Licząc na szybki efekt w odchudzaniu oszukujemy sami siebie.

Są oczywiście metody wspomagające odchudzanie, takie jak np. błonnik witalny, jednak nie są one cudownymi metodami i środkami rozwiązującymi wszelkie problemy z odchudzaniem. Bez zmiany w nas, sam błonnik niewiele zdziała. Oczywiście pomoże nam, jednak nie tak spektakularnie jak może to zrobić przy naszej pomocy i współpracy.

Warto pamiętać, że szybkie odchudzanie to mit. Można je przyspieszyć, ale wymaga to od nas zmian i samozaparcia podczas odchudzania i zaraz po nim. W sumie można powiedzieć, że odchudzanie trwa zawsze.

grafika: openclipart.org/detail/23591/bathroom-scale-by-tom-23591

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *