Jak stosować błonnik

Dzisiaj na naszym forum dyskusyjnym pojawiło się pytanie o to, jak stosować błonnik. Aż się zdziwiłem, że do tej pory o tym jeszcze nie napisałem. Pora więc nadrobić zaległości.

Oczywiście sposób użycia błonnika witalnego zamieszczony jest na każdym opakowaniu. Co jednak mają powiedzieć osoby, które jeszcze nie kupiły błonnika? Zastanawiają się jak się go stosuje i czy nie jest to przez przypadek zbyt skomplikowane? Nie jest. Ale przejdźmy do sedna.

Sposób użycia błonnika witalnego przedstawia się następująco:

3 – słownie trzy – ( lub więcej, mniej – w zależności od potrzeb)  łyżeczki błonnika witalnego zalać szklanką letniej wody. Następnie należy poczekać od 3 do 5 minut aż ziarna błonnika witalnego spęcznieją. Po tym czasie należy nasz błonnik wymieszać i wypić. Najlepiej dodatkowo popić wszystko dużą ilością wody. Błonnik najlepiej stosować 3 razy dziennie na 15-30 minut przed posiłkami.

Warto pamiętać, że do optymalnego działania błonnika konieczne jest spożywanie dużej ilości wody. Błonnik wtedy pęcznieje, wypełnia nasz żołądek i zmniejsza uczucie głodu. No i działa oczyszczająco. Oczyszcza nasz organizm i reguluje proces wypróżniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *